Nauka robienia tatuaży: gdzie, jak i czy się opłaca? W ostatnich latach tatuaże stają się coraz popularniejszym trendem wśród osób w różnym wieku. Rosnące zapotrzebowanie powoduje zwiększenie się liczby tatuatorów. Wpływ na to ma również fakt, że osoba wykonująca tatuaże może zarabiać naprawdę dobre pieniądze.
Nie każdy jednak może zostać profesjonalnym tatuażystą – a przynajmniej nie z dnia na dzień, czy nawet z miesiąca na miesiąc. Zawód ten wymaga bowiem określonych kompetencji artystycznych oraz manualnych. Ponadto, sama nauka robienia tatuaży jest dość skomplikowaną kwestią. Co trzeba umieć, aby zostać tatuażystą? Gdzie nauczyć się zawodu i na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę?
Jakie predyspozycje trzeba posiadać, aby zostać profesjonalnym tatuatorem?
Nie jest tajemnicą, że aby dobrze robić tatuaże https://pixter.pl/jak-nauczyc-sie-robic-tatuaze/ trzeba być również uzdolnionym artystą. Znaczną częścią pracy tatuatora jest bowiem tworzenie projektów, które później trzeba przenieść na skórę. Ta zaś jest dużo bardziej wymagającym “płótnem”. Tatuażysta musi nie tylko dobrze rysować, ale również posiadać odpowiednie wyczucie nacisku i mieć pewną rękę. Te dwa elementy da się oczywiście wypracować po pewnym czasie – dużo łatwiej to jednak przychodzi osobom, które w pewnym stopniu już nim dysponują.
Na czym polega nauka robienia tatuaży?
Podobnie jak w przypadku rysowania czy innych kompetencji artystycznych – nauka robienia tatuaży opiera się na praktyce. Początkujący tatuażysta musi poczuć, jak skóra reaguje w kontakcie z igłą i w jaki sposób należy rozprowadzać tusz. Tych kwestii nie da się bowiem tak łatwo wyjaśnić. Tatuaże uczymy się robić na początku na skórze syntetycznej lub świńskiej. Niektórzy stosują również owoce jako produkt pomocniczy. Dużo bardziej skuteczne są jednak materiały skórzane lub przynajmniej imitujące skórę.
Oczywiście najlepsze efekty przyniesie nam robienie tatuaży na żywym modelu. Wbrew pozorom – nie tak trudno jest znaleźć chętnych na tego typu eksperyment. Początkujący tatuażyści oferują bowiem najczęściej o wiele niższe ceny, niż osoby pracujące w branży od lat. Duża część osób wybiera się do amatorów przede wszystkim ze względu na niską cenę. Ostatecznie mogą oni ocenić, czy jakość tatuażu będzie dla nich wystarczająca jeszcze przed wizytą u młodego artysty.
Gdzie można nauczyć się robić tatuaże? Profesjonalny kurs, nauka w salonie.
Istnieje co najmniej kilka sposobów, aby nauczyć się robić tatuaże w Lucky Seven. Pierwszym z nich jest praktyka na własną rękę. Istnieją przypadki, gdzie tatuator-samouk osiągnął naprawdę niesamowity poziom techniczny. Rozwiązanie to jednak nie jest zalecane, ponieważ możemy nieświadomie utrwalać sobie złe nawyki. Spośród dostępnych możliwości nauki robienia tatuaży tak naprawdę dwa są warte uwagi: profesjonalny kurs tatuażu i praktyka w salonie u zawodowego tatuażysty. Często młodzi adepci łączą ze sobą te dwa. Dlaczego?
Ze szczegółami omówimy to nieco niżej. Główna zależność jednak polega na tym, że na praktykę do salonów tatuażu przyjmowane są wyłącznie osoby, które posiadają już pewien poziom artystyczny i techniczny. Żaden profesjonalny tatuator nie przyjmie w swe szeregi całkowicie “zielonej” osoby – ponieważ w przypadku popełnienia błędów to on bierze całą odpowiedzialność. Niesie to więc ze sobą całkiem spore ryzyko zszargania dobrej opinii wśród klientów – co zaś oznacza mniejszą ich ilość, a w efekcie również dużo mniejsze zyski.
Czy uczestnictwo w profesjonalnym kursie tatuażu się opłaca?
Profesjonalny kurs tatuażu opiera się na usystematyzowanym trybie szkolenia. Dzięki niemu możemy zdobyć podstawowe kompetencje, które pozwolą nam realizować się w zawodzie. W zależności od stopnia zaawansowania kursu – ukończymy go na różnym poziomie umiejętności. Jedynym sposobem na dalszą naukę jest po prostu praktykowanie tatuaży. Tuż po ukończeniu kursu jednak raczej nie otworzymy własnego salonu. Z tego względu warto rozejrzeć się za stażem w profesjonalnym salonie tatuażu.
Staż w salonie tatuażu – kiedy warto się na niego zdecydować?
Praktyka w salonie tatuażu, pod okiem zawodowego artysty jest zdecydowanie najskuteczniejszym sposobem na naukę. Żaden tatuator jednak nie przyjmie na praktykę kogoś, kto nie dysponuje żadną wiedzą i umiejętnościami. Z tego względu najpierw warto zapisać się na kurs tatuażu, a dopiero potem szukać konkretnej placówki. Często zdarza się jednak, że tatuażyści nie przyjmują nowych twarzy. Wynika to z prostego faktu – nowi tatuażyści oznaczają większą konkurencję. Jeśli jednak odpowiednio się zaangażujemy, powinno udać nam się znaleźć kogoś otwartego na współpracę.
Nauka robienia tatuaży: styl, technika, doświadczenie
Gdy ukończymy kurs tatuażu i rozglądamy się za salonem, w którym moglibyśmy praktykować, musimy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Pierwszą z nich jest styl, w którym realizujemy swoje prace. Nie każdy salon oferuje bowiem tatuaże w każdym nurcie – zdarza się to dość rzadko. Pozostałymi elementami są technika i nasze doświadczenie. Warunkują one prestiż salonu, w którym mamy jakiekolwiek szanse uczyć się robić tatuaże zawodowo.