Usuwanie skórek za pomocą frezów ceramicznych https://kerpro.pl/kategoria-produktu/frezy/frezy-ceramiczne/ i obróbka skórek to czynność niezbędna do utrzymania odpowiedniej estetyki dłoni i stóp. Jest to również ważny element zabiegu pielęgnacyjnego, jak przycinanie paznokci czy nawilżanie skóry dłoni lub stóp. W gabinetach podologicznych i kosmetycznych usuwanie skórek wykonuje się najczęściej przy pomocy frezarki oraz odpowiednio dopasowanych końcówek, czyli tak zwanych frezów.
Usuwanie skórek frezarką
Nowoczesna, odpowiednio dopasowana frezarka doskonale sprawdza się podczas zabiegu usuwania skórek. Aby użycie jej było w pełni efektywne i satysfakcjonujące konieczne jest właściwe dobranie końcówek do frezarki. Frezy podologiczne różnią się bowiem między sobą zarówno kształtem, jak i stopniem gradacji, a także materiałem, z którego zostały wykonane. Niektóre z nich najlepiej sprawdzają się przy zdejmowaniu warstwy żelu czy akrylu, inne natomiast są optymalnym wyborem w przypadku obróbki pięt.
Dzięki swojej szczególnej budowie i sposobowi pracy frezarka świetnie sprawdza się również w przypadku obrabiania skórek. Specjalne nakładki urządzenia, czyli frezy, skutecznie usuwają nadmiar naskórka, pozostawiając płytkę paznokcia czystą i estetyczną. Co więcej, obróbka skórek przy pomocy frezarki opóźnia ich ponowny przyrost. Warto także wiedzieć, że użycie frezarki jest rozwiązaniem znacznie bezpieczniejszym niż usuwanie skórek przy pomocy nożyczek lub cążek.
- jednorazowe narzędzia do manicure https://kerpro.pl/produkt/baehr-pilniki-jednorazowe/
- profesjonalne kosmetyki podologiczne https://kerpro.pl/kategoria-produktu/kosmetyki-i-preparaty/
- arkady maść https://kerpro.pl/produkt/aarkada-masc-na-popekana-skore-o-silnym-dzialaniu-regenerujacym-i-nawilzajacym-70-g/
Rodzaje frezów
Wszystkie dostępne na rynku frezy podzielić można na kilka podstawowych kategorii, biorąc pod uwagę najważniejsze kryteria, takie jak kształt, czy materiał, z którego zostały wykonane. W pierwszym przypadku mogą to być frezy walcowe, stożkowe lub kulkowe. Każdy z nich może być także oznaczony jednym z kilku kolorów, oznaczających stopień ich gradacji. Jeżeli chodzi o materiał, z którego mogą być wykonane, do wyboru są:
- frezy diamentowe,
- frezy z węglika spiekanego,
- frezy kamienne,
- frezy stalowe,
- frezy ceramiczne.
Frezy ceramiczne są dobrym wyborem w przypadku obrabiania i usuwania skórek. Warto poznać ich walory, aby przekonać się dlaczego.
Obróbka skórek frezami ceramicznymi
Ceramiczne frezy stosowane są między innymi do usuwania warstwy żelowej oraz twardej, zgrubiałej płytki paznokciowej. Świetnie sprawdzają się także do obróbki skórek, które, nie usuwane, wpływają niekorzystnie na estetykę paznokci. Charakteryzują się one wysokim poziomem trwałości, dzięki czemu dobrze radzą sobie nawet z twardymi i zgrubiałymi skórkami, trudnymi do usunięcia. Co więcej, frezy te nie nagrzewają się ani nie przewodzą ciepła, dzięki czemu są w pełni bezpieczne i zapewniają pacjentowi komfort podczas zabiegu. Ceramiczne końcówki nie powodują także drgań, co sprawia, że praca z nimi jest prosta i precyzyjna.
Do usuwania skórek można używać kilku rodzajów frezów ceramicznych; świetnie sprawdzają się do tego między innymi frezy ceramiczne kulkowe, oznaczone kolorem czerwonym lub niebieskim. Skutecznie usuwają nadmiar naskórka, a jednocześnie wygładzają powierzchnię skóry wokół płytki paznokcia. Dobrym wyborem są także czerwone i niebieskie frezy szczelinowe, które pomocne są w usuwaniu skórek i zgrubień z trudno dostępnych miejsc. Aby pozbyć się najdrobniejszych fragmentów skórek warto natomiast wybrać owalne frezy stożkowe, wąskie i doskonale dopasowane do najdrobniejszych szczelin.
Usuwanie skórek – o czym pamiętać?
Aby skutecznie pozbyć się nadmiaru skóry, nachodzącego na płytkę paznokcia należy przede wszystkim odpowiednio dopasować końcówkę do frezarki, jej kształt i oznaczenie kolorystyczne. Dobór frezów jest kluczem do osiągnięcia w pełni satysfakcjonujących rezultatów usuwania skórek. W przypadku obróbki skórek frezarką używanie jakichkolwiek innych narzędzi jest niemalże zbędne. Z pomocą urządzenia możemy bowiem zarówno przygotować i oczyścić powierzchnię płytki z nabłonków, jak i usunąć skórki, a także wykonać końcowe oczyszczenie i wygładzenie danej powierzchni.
Bardzo ważne jest, aby do poszczególnych etapów zabiegu używać właściwych frezów. Wybór końcówek powinien być uzależniony także od doświadczenia w pracy z frezarką, jak również od anatomicznej budowy skórek oraz płytki paznokcia.
Praca z frezarką powinna opierać się na pewnych, lecz subtelnych i niezbyt mocnych ruchach. Ważne jest, aby usunąć skórki, jednocześnie nie uszkadzając skóry wokół płytki czy samego paznokcia. Po zakończeniu wszystkich czynności należy także pamiętać o końcowym oczyszczeniu dłoni lub stóp oraz nałożeniu odpowiednich kremów nawilżająco-pielęgnacyjnych.
Jak dbać o frezy?
Aby frezarka i jej końcówki mogły spełniać swoje najważniejsze funkcje i pracować na najwyższym poziomie, konieczne jest także zachowanie ich w odpowiedniej kondycji. Niezbędna jest więc regularna dezynfekcja i sterylizacja frezów po każdym zabiegu, a także ich bezpieczne przechowywanie.